Komentarze do notki Zastosowanie skanera 3D

Zastosowanie skanera 3D 
12. września 2014 14:33:00
linkologia.pl spis.pl
Skaner 3d jest nowoczesnym urządzeniem, które pracuje z wykorzystaniem technologii 3d. Dzięki niemu możliwe jest bezdotykowe zmierzenie danego obiektu. Skaner mierzy odległości pomiędzy trzema punktami x, y i z, które wyznaczają granice już istniejącego modelu. Modele zeskanowane za pomocą skanera 3d mogą być przeznaczone do dalszej obróbki. 
 
Skanowanie 3d znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim w zakresie przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego czy zbrojeniowego. Zastosowanie skanerów 3d jest bardzo szerokie. Dzięki nim możliwe jest wymiarowanie przekroi oraz cech geometrycznych na modelu, który został zeskanowany. Zeskanowany przedmiot może być także porównany z modelem CAD. Skanowanie 3d umożliwia także szczegółową analizę skurczy oraz analizę odchyłek.
 
Zeskanowane przedmioty mogą być cyfrowo dopasowywane do innych modeli. Wirtualizacja modelu pozwala lepiej ustalić jego przydatność oraz znacznie łatwiej można na nim nanieść zmiany i ulepszenia. Narzędzie, jakim jest skaner 3d jest szczególnie przydatne w pracach inżynierskich polegających na projektowaniu różnych elementów.
 
Specjaliści od skanowanie 3d -> http://www.trojwymiarowi.pl/oferta/skanowanie-3d
skanowanie3de : : 3d, skaner, skaner 3d, skanowanie, skanowanie 3d

Brak komentarzy